Hoşdere Cd. 148/8 Y.Ayrancı / Ankara
0(312) 2303482
0(312) 2303482

Hasta Bilgilendirme

Mukoza Üstü Cerrahi Kılavuz (Dikişsiz İmplant)

Mukoza üstü cerrahi kılavuz ile implant yerleştirme uygulaması, zaten çok zor olmayan implant cerrahisini daha da kolaylaştırmakta ve operasyon süresini çok kısaltmaktadır. Ayrıca, yara iyileşmesine, operasyon sonrası ağrı veya şişlik ihtimalinin en aza indirilmesine çok olumlu katkılar sağlamaktadır. Diğer implant cerrahilerinde olduğu gibi lokal anestezi altında uygulanmaktadır.

Bu yöntemde bilgisayarlı tomografi çekilmektedir. Hekim, tomografiden elde edilen verileri işleyen bir bilgisayar yazılımı ile üç boyutlu görüntü ve kesitler üzerinden implant yerleştirme planlaması yapmaktadır. Yapılan planlama, bilgisayardan alınan parametreler ile bir aparata aktarılarak mukoza üstü cerrahi kılavuz hazırlanmaktadır. Kılavuz yardımı ile dişetinin sadece implant yerleştirilecek bölümü kaldırılmakta, implant yuvalarının açılması da yine kılavuz yönlendirmesi ile yapılmaktadır.

Cerrahi kılavuz kullanılıp kullanılamayacağı kararı hekime aittir

Cerrahi kılavuz, standart bir aparat olmayıp, her bir hasta için özel olarak hazırlanmaktadır. Bazı vakalar, derin çekim boşluklarının bulunması, kemik oluşturma (Augmentasyon), kemik düzeltme v.b. nedenlerden dolayı cerrahi kılavuz uygulaması için uygun olmayabilir. Hekim, radyografik incelemeler ve klinik muayene sonrası kararını verecektir.

Dental İmplant