Hoşdere Cd. 148/8 Y.Ayrancı / Ankara
0(312) 2303482
0(312) 2303482

NEDEN CERRAHİ KILAVUZ ?

Tıbbın diğer alanlarında olduğu gibi, implant cerrahisinin de, teknolojik gelişmelerden etkilenmemesi mümkün değildi. Bilgisayarlı tomografi imkanı, elde edilen kesitleri işleyen, üç boyutlu inceleme ve simüle etme imkanı sağlayan yazılımlar ve bu yazılımlardan alınan çıktıları modelleyen çok eksenli makine veya üç boyutlu yazıcılar, implant cerrahisinin oldukça güvenli olmasını ve çok daha kıs sürede bitmesini sağlayan araçlar hazırlanmasını sağladı.

İmplant cerrahisi uygulayan hekimler bilirler ki, operasyon süresinin büyük kısmını insizyon, flap kaldırma ve sütur işlemleri almaktadır. Oysa implant uygulamasının “minimal invaziv cerrahi” yöntemi ile yapılmasını sağlayan mukoza üstü cerrahi kılavuz sistemi şunları kazandırır ;

  1. Mukozanın sadece implant yerleşecek bölgesinin açılıp diğer kısımlarına dokunulmaması, dolayısıyla periost tabakanın travma görmemesi yara iyileşmesi ve osteointegrasyonu çok olumlu etkiler.
  2. Bone-level implant uygulamalarında, implant üstünün dişeti şekillendirici (healing abutment) ile kapatılması, ikinci cerrahi ihtiyacını da ortadan kaldırır.
  3. Hastanın çok rahat bir post-op süreci geçirmesini sağlar. Bazı vakalarda görülebilen morarma, şişlik ve ağrı gibi sonuçları yok sayılabilecek düzeye indirir.
  4. Üç boyutlu simülasyon programında, üç boyutlu çene kemiği ve kesit görüntüleri üzerinde, implantların lokalizasyon ve açılarının, yapılacak proteze göre, komşu diş uzaklıkları ve kalan kemik duvarları hesaplamalarının da yapılarak planlanması, üst yapı aşamasında hekime büyük kolaylık sağlar.
  5. Operasyon süresinin çok kısa olması, kan sulandırıcı kullanan ya da ağzını uzun süre açık tutamayan hastalara da tedavinin uygulanmasını sağlar.
  6. Ameliyat korkusundan ötürü operasyondan kaçınan hastaların da tedaviye sıcak bakmasını sağlar.